Ozonowanie

OZON jest jednym z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekcyjnych. Działanie bakteriobójcze ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru.

Ozonowanie to doskonała i ekologiczna metoda, przeprowadzenia dezynfekcji bez użycia środków chemicznych gdzie czynnikiem biobójczym jest ozon, gaz o silnych właściwościach utleniających, który nie tylko odkazi dom czy mieszkanie,  w którym przebywasz, ale pozwoli Ci pozbyć się wszelkich nieprzyjemnych zapachów z Twojego otoczenia. Ozonowanie powietrza jest metodą bezpieczną dzięki swej skuteczności, staje się ostatnio jedną z najbardziej popularnych metod dezynfekcji.

Ozon jest coraz chętniej i powszechniej używany w różnych dziedzinach życia. Najczęściej  wykorzystywany jest do neutralizowania    nieprzyjemnych zapachów, walki z alergenami takimi jak roztocza czy jako środek dezynfekujący i bakteriobójczy. Ozonowanie doskonale sprawdza  się tam gdzie zawiodły inne tradycyjne metody dezynfekcji, na przykład ozon  w postaci gazowej dociera do najbardziej niedostępnych miejsc, których nie można odkazić za pomocą innych środków jest substancją, której  zastosowanie jest niemal nieograniczone.

Cel ozonowania:

 • Dezodoryzacja – niszczenie zapachów, odświeżanie powietrza,
 • Deakaryzacja – odgrzybianie, niszczenie pleśni i zarodników grzybów,
 • Dezynfekcja – niszczenie bakterii, wirusów, roztoczy (alergenów i patogenów) oraz trudno usuwalnych zapachów typu uryna, kadaweryna,  stęchlizna, spalenizna,
 • Sterylizacja lub stabilizacja stężenia patogenów – dotyczy laboratoriów naukowych,
 • W przemyśle rolno-spożywczym.

Korzyści ozonowania

 • Całkowite usunięciezapachu dymu papierosowego oraz innych nieprzyjemnych zapachów,
 • Usuwanie alergenów (roztocza, pleśnie, grzyby, pyłki),
 • Usunięcie insektów (karaluchy, mrówki, muchy, komary i inne) oraz gryzoni,
 • Sterylizacja mebli tapicerowanych, dywanów i zasłon (bakterie, wirusy),
 • Pozbycie się zapachu spalin i benzyny,
 • Zniszczenie insektów niszczących meble drewniane oraz pleśni i grzybów, atakujących obrazy i ściany,
 • Usunięcie wszystkich zapachów odzwierzęcych.

Zastosowanie w różnych dziedzinach gospodarki:

MOTORYZACJA – Odkażanie układów klimatyzacji samochodowej bez używania środków chemicznych, usuwanie wszelkich zapachów ( stęchlizna, papierosy, zapachy odzwierzęce itp.).

GASTRONOMIA – Usuwanie różnego rodzaju zapachów oraz dezynfekcja pomieszczeń. Dotyczy restauracji, smażalni, pizzerii, barów, lodziarni itp.

HOTELARSTWO – Pokój pełen nieświeżego, zanieczyszczonego powietrza można przemienić w świeży pachnący pokój pełen świeżości w mniej niż 30 minut. Umożliwi to przygotowania pomieszczeń w znacznie krótszym czasie. Pokoje będą świeższe przez dłuższy okres czasu. Wykorzystanie generatora ozonu zdezynfekuje również powietrze
w pomieszczeniu jak i jego wyposażenie, ograniczając ryzyko zakażenia bakteryjnego. Ozonowanie nie tylko sterylizuje pomieszczenie, ale również całkowicie usuwa pleśń i grzyby. Zastosowanie ozonu do kanałów nawiewnych wentylacji i klimatyzacji powoduje ograniczenie do zera groźby wystąpienia Legionellozy, najpoważniejszego czynnika zakaźnego
w hotelarstwie.

SŁUŻBA ZDROWIA – Stosowanie ozonu w szpitalach, przychodniach, salach operacyjnych, gabinetach zabiegowych, stomatologicznych, salach chorych, w korytarzach zapobiega infekcjom i zakażeniom.

BASENY – Ozonowanie sterylizuje, usuwa glony, oczyszcza, prowadzi do pełnej przejrzystości wody w zbiorniku.

PRZETWÓRSTWO RYBNE – Ozonowanie pomieszczeń oraz świeżych ryb eliminuje całkowicie przykry zapach i kilkakrotnie przedłuża ich świeżość.

PRZETWÓRSTWO MIĘSNE – Zastosowanie ozonu w pomieszczeniach produkcyjnych przetwórstwa mięsnego, dzięki sterylizacji atmosfery w pomieszczeniu znakomicie poprawia warunki sanitarne, a co za tym idzie surowiec do produkcji, jak i gotowy produkt przebywający w atmosferze z zawartością ozonu odporny jest na zakażenia bakteryjne i wirusowe. Samochodowy transport służący do przewozu mięsa i jego przetworów, poddawany ozonowaniu jest kolejnym wyeliminowanym ogniwem umożliwiającym zakażenie towaru. Ozonowanie pomieszczeń rozbioru mięsa, lad chłodniczych oraz sal sprzedaży w sklepach mięsnych, przedłuża świeżość i trwałość mięsa i jego przetworów.

TRANSPORT – Ozonowanie ciężarówek, autobusów, autokarów, tramwajów, taksówek i innych pojazdów, usuwa całkowicie zapachy z wnętrza, jednocześnie sterylizując układy wentylacyjne i klimatyzacyjne pojazdów.

HODOWLA ZWIERZĄT – Ozonowanie w hodowli zapobiega chorobom zakaźnym oraz usuwa przykre zapachy hodowli.

OGRODNICTWO- Wykorzystanie ozonu w produkcji sadzonek usuwa zagrożenie zakażenia pleśniami, grzybami i wirusami.

SZKODY PO POŻARACH – Ozonowanie pogorzelisk w celu usunięcia zapachu spalenizny. Skuteczność ~99%.

SZKODY PO POWODZIOWE I PO ZALANIACH – Ozonowanie niszczy rozwijające się po powodziach i zalaniach pleśnie i grzyby

ZAKŁADY POGRZEBOWE – Usługa polega na ozonowaniu pomieszczenia przygotowania do pochówku zwłok. Sterylizacja pomieszczeń i chłodni oraz przygotowanie pojazdu transportowego.

Polecamy ozonowanie w:

 • Gabinetach lekarskich i stomatologicznych,
 • Gabinetach weterynaryjnych,
 • Pomieszczeniach mieszkalnych
 • Pomieszczeniach hodowlanych psów, kotów i in. małych zwierząt,
 • Gabinetach kosmetycznych fitness klubach, siłowniach, szatniach,
 • Pomieszczeniach spożywczych, chłodniach hurtowniach spożywczych i zakładach przetwórczych,
 • Pomieszczeniach hotelowych, kempingach,
 • Pomieszczeniach przeznaczonych dla przedszkoli i żłobków,
 • Wnętrzach pojazdów samochodowych, w tym taksówek,  samochodów chłodni,
 • Archiwach.